Robin Hood
Celestia

Madeira

H040

Madera (port. Madeira) to wyspa, oficjalnie odkryta na początku XV wieku przez portugalskich żeglarzy. Madera, oznaczająca po portugalsku “drewno”, charakteryzowała się gęstymi lasami, porastającymi dzikie, żyzne tereny.

Więcej szczegółów

SCD:219,99 zł
Autor:Nuno Bizarro Sentieiro & Paulo Soledade
Wiek graczy:12 lat
Liczba graczy:2-4
InstrukcjaPolska
Wymiary:300x300x75 mm

Madera (port. Madeira) to wyspa, oficjalnie odkryta na początku XV wieku przez portugalskich żeglarzy. Madera, oznaczająca po portugalsku “drewno”, charakteryzowała się gęstymi lasami, porastającymi dzikie, żyzne tereny. Bogactwo naturalne i strategiczna położenie na Oceanie Atlantyckim uczyniło z tej wyspy jedno z najważniejszych portugalskich odkryć. Madera stała się swoistym “laboratorium” dla rodzącego się Portugalskiego Imperium Kolonialnego. Plantacje pszenicy były pierwszym źródłem utrzymania na wyspie. Potem, kiedy D.Henrique zaczął zarządzać ekonomią Imperium, cukier stał się głównym towarem eksportowym Madery. Kiedy na rynku pojawił się konkurencyjny cukier z Afryki i Brazylii, dokonano płodozmianu i wino stało się najbardziej rozpoznawalnym i dochodowym towarem z Madery.


Gracze starają się dostosować do zmian, starając się znaleźć najlepsze pola uprawne i jednocześnie pozyskiwać cenne drewno, potrzebne do wznoszenia nowych budynków w mieście i budowy okrętów. Statki są niezbędne do prowadzenia handlu zagranicznego oraz tworzenia nowych ekspedycji w celu odkrycia nowych terenów.

W grze zastosowano innowacyjną mechanikę, w której używa się Kości Gildii i Pirackich.
Dzięki właściwemu zarządzaniu tymi Kośćmi, gracze najpierw mogą skorzystać z przysług oferowanych przez cztery wpływowe postacie, a następnie obliczyć koszt wykonania akcji Budynków, zajmowanych przez te postacie w danej rundzie. Gracze muszą ostrożnie wybierać moment realizacji swoich celów. Jeśli zrobią to zbyt wcześnie, nie zyskają dużo prestiżu, a jeśli będą zwlekać, ktoś inny może ich ubiec.

Zawartość:

- 1 Plansza
- 2 Plansze Gildii
- 12 kości Gildii
- 3 kości Piratów
- 3 pionki Neutralych Mieszkańców
- 48 pionków Robotników
- 24 pionki Okręty
- 12 dysków Toru
- 12 kwadratowych Znaczników Akcji
- 4 żetony Postaci
- 2 Karty streszczenia rundy
- 20 żetonów Żądań Korony
- 4 żetony Początkowych Żądań Korony
- 72 żetony Produktów
- 40 żetonów Drewna
- 24 żetony Chleba
- 12 żetonów Przysług Gildii
- 8 żetonów Nagród Królewskich
- 40 żetonów Piratów
- 40 żetonów Reali
- 1 Arkusz pomocy

30 innych produktów w tej samej kategorii: